За фахом він географ, серйозно займався хореографією, розробляв узори вишивок, тепер вишиває. Жив на Верховинщині, у Калуші. Тепер живе у Чернівцях. На Буковині створив етнографічний музей, викладає хореографію і керує шкільним танцювальним колективом. І мав майже 30 виставок вишивок.
Багато хто з нас пам’ятає, як з нетерпінням ті, хто любив вишивати, очікували свіжі номери журналу “Радянська жінка”. Там були вставки з узорами вишивок. Розробляв їх Михайло Покиданець, хоча спершу сам не вишивав, а лише придумував орнаменти. Голку у руки взяв, коли мав уже 28 років. Та й зізнається, що першу роботу зіпсував.
Цікаво, що це захоплення пов’язане з фільмом “Тіні забутих предків”. На початку 60-х років випускник Львівського університету керував танцювальним ансамблем Верховинського лісокомбінату і режисер відомої кінострічки Сергій Параджанов запросив його зніматися у фільмі — танцювати. Тоді ж Михайла Покиданця зацікавили костюми героїв, чудово оздоблені. Зараз майстер вишиває не лише хрестиком, а й штапівкою, низинкою, виконує мережки. В основі вишивок — давні орнаменти, котрі він вдосконалює і розширює. Кожна робота унікальна, бо двічі один узор не вишиває. На чоловічих сорочках переважають зелені і сині кольори, нетрадиційні для Прикарпаття.
Нещодавно Михайло Покиданець вишив рушники на теми творів Шевченка, які ілюструватимуть подарункове видання “Кобзаря”.
Михайло Покиданець зізнався, що не читає газети і не дивиться телевізор. Новини дізнається, слухаючи радіо, яке в квартирі митця постійно ввімкнене. Слухає, звичайно, з голкою в руках. А ще кажуть, що вишивальники ніколи не сплять. Їм навіть уві сні сняться візерунки.
За матеріалами сайту |
news.if.ua |
В тему:
Приморський край. Модельєр-будівельник
Віталій Кейдун вишиває лівою рукою
Отлично я считаю увлечение у мужика! Молодец, не каждый так сможет!
Ничего себе! Молодец, мастер!!
На все руки – мастер! =)