Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
анонси

Гурту «Буття» 10 років

10101301schАнонс: 15 жовтня 2010 р., Київ, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Вечорниці, присвячені ювілею київського фольклорного гурту «Буття». Дрес-код: вишиванка.

У невимушеному поєднанні та автентичному звучанні будуть представлені всі напрямки діяльності гурту: веселі інструментальні награвання, ліричні протяжні пісні, інтерактивний показ фрагментів обрядів, презентація нових проектів, майстер-клас з українських танців, що занурять гостей у атмосферу народного свята. Також запрошені провідні фольклорні колективи – друзі та колеги «Буття». Вхід вільний!

Про гурт «Буття»:

10101302schГурт автентичної музики «Буття» створено у 2000 р. Виконувані твори записані членами ансамблю у фольклорних експедиціях. Понад 10 років експедиційної діяльності дозволило учасникам обстежити близько 300 сіл з Київщини, Черкащини, Вінниччини, Полтавщини, Сумщини, Чернігівщини, Харківщини, Полісся, Поділля, Бойківщини, Гуцульщини та Закарпаття. Назва ансамблю походить від першого слова в ряду синонімів: буття, існування, матерія, природа, що на противагу небуттю є образом життя. Також у гурті грає і співає четверо Бутів: Олег Бут, Оксана Бут (керівники), Василь Бут та Анастасія Бут. Метою сім’ї Бутів та інших учасників гурту «Буття» є збереження споконвічних традицій українців та нове життя сільської культури так званого «автентичного» напрямку в умовах сучасного міста.

У творчості «Буття» кожен регіон розкриває своє неповторне обличчя. Східна Україна, Слобожанщина і Полтавщина вражають контрастом між простими безтурботно-веселими танцями і тужливою, протяжною, на кілька голосів виспіваною лірикою; консервативне Полісся найкраще зберегло календарно-обрядові наспіви – ритмічні та прадавні звертання до Бога та пращурів; граційні, майже салонні польки та вальси з Тернопільщини контрастують із емоційно-напруженою мелодикою і ритмікою закарпатських коломийок, що нагадує багатьом драйв сучасного року; Бойківщина, Волинь, Гуцульщина, Поділля – годі перелічити самі лиш регіони, представлені у творчості гурту.

На сьогодні «Буття» є універсальним колективом, діяльність якого набагато ширша за традиційне уявлення про музичний колектив і фольклорний гурт: тут одночасно представлені інструментальна музика, чоловічий та жіночий вокал, побутові танці й обряди. З 2009 р. гурт “Буття” започаткував «школу українських побутових танців» (щовівторка о 19.00 за адресою вул. Червоноармійська, 14). Центральна Україна, Поділля, Полісся й Східна Україна мають багатющу танцювальну культуру, яка відрізняється від західної лаконічністю й простотою рухів, Західна Україна в свою чергу може похвалитися танцями майже постановочної складності, яка, втім, ніколи не сягає недосяжних висот для пересічної людини. За останні 5 років гурт «Буття» провів близько півсотні весіль та дівич-вечорів у повністю традиційному стилі.

Головним у своїй творчості «Буття» вважає безпосередній контакт зі слухачами. Тому музики часто сходять зі сцени, розпочинають танці й ігри в колі, які одразу перетворюють кожного глядача на співучасника. Невимушена та приязна атмосфера колових забав – хіба не цього часто бракує в сучасному житті, шаленому та напруженому!

Буття – учаcник практично всіх чільних фестивалів в Україні: Країна Мрій, Шешори, Трипільське Коло, Етноеволюція, Рожаниця, Ростоки, Київська Русь та безліч інших. Відмітимо участь й у закордонних фестивалях: Skamba Skamba Kankliai, Viljandi, Mykolajki Folkowe.

Секрет успіху «Буття» полягає в природній красі живої акустичної музики. Скрипка, бас, цимбали, барабан за тарілочкою, сопілка, чоловічий та жіночий автентичний спів – все це є самодостатнім й природнім у звучанні гурту.

Українська народна музика – це наше сільське минуле чи одвічна цінність? Досвід гурту «Буття» показує, що це – сучасна та затребувана міська музична течія.

Програма заходу:

Вечір матиме невелику офіційно-концертну, інтерактивно-танцювальну (поділ короваю, майстерклас для всіх охочих з українських побутових танців), вітальну частини, гостину та вільне спільне музикування. Початок о 18.00, завершення – о 22.00.

Розташування:

Етноклуб «Музей Івана Гончара».
Адреса Музею І.Гончара: Київ, вул. Івана Мазепи, 29. Їхати: від м. Арсенальна авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.

Comments are closed.