Проект «Світ руками дітей».
Всі ми колись були наївними безтурботними дітьми. Період дитинства часто асоціюється зі святом, немов яскраві спалахи застрягають в пам’яті моменти дитячої радості. Ніщо так чітко не врізається в пам’ять, як те, що вперше в житті зроблено своїми руками. Захват від відкриття, дотику з новим світом залишається надовго.
У Міжнародний день захисту дітей в маленькому оазисі української культури на території Китаю – Національному Українському павільйоні на Експо 2010 в Шанхаї – майстри вишивки та гончарної справи влаштували китайським дітям свято. Малюки незграбними рухами брали в крихітну ручку голку і разом з Тетяною Протчевой, відомим майстром вишивки, робили свої перші в житті стежки. Діти зосереджено хмурили лоба, відкривали рота і прикрашали різнокольоровими зигзагами вишиту Карту світу. Потім кожен записав своє ім’я, вік і рідне місто в спеціальну книгу, хтось сам старанно виводив ієрогліфи, а за зовсім маленьких підписалися батьки.
Запам’яталася десятирічна дівчинка, як виявилося художниця, котра зобразила на карті обличчя, що підморгує. Протягом п’ятнадцяті хвилин не по-дитячому серйозно, не відволікаючись на мамині підказки й наші прохання посміхнутися, стібок за стібком вона робила свою роботу, показавши наскільки посидючі і працелюбні китайські діти. Іншому восьмирічному малюкові настільки сподобалося вишивати, що закінчивши свої проби, він щиро поцілував вчителя Тетяну Протчеву, а вже це для китайців, незвичних відкрито виражати свої емоції, зовсім унікальний випадок.
Карта світу в рамках проекту «Світ руками дітей», вишита майстром Тетяною Протчевою разом з китайськими малюками символізує єдність народів, сприяє популяризації виставки Експо, а також має на меті розвивати інтерес до культури та історії українського народу. Планується передати картку в Музей Експо на пам’ять про проведення дитячого свята в Українському павільйоні.
Можливо коли-небудь, приїхавши в черговий раз відвідати Всесвітню виставку Експо на інший край землі, китайський вчений, діяч мистецтва або політик побачить у музеї вишиту Карту світу, зроблену в Українському павільйоні, він придивиться, відчує щось далеке і знайоме, а знайшовши у книзі записів своє ім’я, посміхнеться і згадає, що колись був маленьким.
© Олена Кутінова
© Ольга Танасійчук (фото)
В тему:
Молдцы, хорошая акция!