Володимир Павук – українець зі Львівської області. Живе з родиною в Новосибірську (Росія). Пан Володимир зумів привіти дітям і онукам, невісткам і сватам багато українських національних традицій. Спочатку він подарував всім українські святкові вишиті сорочки та шаровари. Потім почали відмічати різні свята за українською традицією.

Майбутній гетьман - онук Миколка, син Дмитра
Про батьківські традиції на сибірській землі
Для тих, хто народився в Росії – це їх Батьківщина. В Сибіру ще багато українців, для котрих Україна – їх Батьківщина. А якщо предки далекі і близькі з України, то це вже коріння. Що виросло з цього коріння – самі бачите. В багатьох родинах не забувають своє коріння і свою Батьківщину. Дбайливо зберігають старі фотографії, сімейні реліквії, ікони, «Кобзар» Тараса Шевченка. Зберігаються музичні записи української музики, чудесних українських пісень. Збереглася українська мова, національні традиції, національний одяг і атрибутика.
В багатьох сім’ях в Новосибірську чоловік і жінка різних національностей. І тоді в таких родинах саме від батьків дітям і онукам повинні передаватися основи національної культури.
Одна із таких сімей в Новосибірську – це родина Володимира Павука. Він українець зі Львівської області, його дружина Валентина – росіянка із Вороніжа (із дому – Федорова), невістки і свати – росіяни із Новосибірська. Велика і дружня сім’я.
Голова цієї родини зумів привіти дітям і онукам, невісткам і сватам багато українських національних традицій. Спочатку він подарував всім українські святкові вишиті сорочки та шаровари. Потім почали відмічати різні свята по українській традиції. Головне свято року – це Православна Паска. Така, як її святкують на Західній Україні.
В цей день вся родина Павуків збирається в домі Володимира. Всі в українських вишиванках. І старі, і малі… А починається свято з церкви, куди Володимир зі старшою онукою Ксенією носять для освячення паску та писанки і крашанки.
Особливий ритуал – підготовка святкового пасхального стола. І свято починається: тут і застілля, і забавки, і українська музика з танцями…
І це традиційно повторюється в родині Володимира Павука вже багато років. А як це виглядає можна побачити на фотографіях. Знімки зібрані навмисно з різних років святкування в українській родині Володимира Павука Святої Паски.
Микола ПОРОДЬКО,
член ради Національно-культурної автономії українців міста Новосибірська.
Джерело: |
сайт “Кобза. Українці Росії” |

Володимир Павук з дружиною Валентиною

Батько і сини Олег та Дмитро Павуки

Володимир Павук з невістками Олександріною та Юлією

Дід Володимир з онучками старшою Ксенією та Наталочкою, онуками Миколкою і Петриком

Разом зі сватами Віктором Базаровим (зліва) і Олександром Жаравіним

Вся російсько-українська родина Павуків в українських вишиванках

В церкву з онукою Ксенією - освячувати Паску

ідготовка святкового столу для великої родини

Молодиці з Паскою - невістки Юлія (Базарова) і Олександріна (Жаравіна, жінка Дмитра) праворуч

Такі писанки і крашанки на столі у родині Павуків

Танцюють онуки

Під час святкування Паски в парі Наталочка і Миколка

Українське коріння проростає на сибірскій землі - онук Микола та син Дмитро

Одна калина за вікном, одна родина за столом...
В якій би точці світу ні жили українці – завжди мають свій сакральний оберіг – українську вишиту сорочку – що допомагає підтримувати духовний зв’язок з Батьківщиною предків. А чи є у тебе вишиванка? Не барись, заходь до «Рідної моди»®, не відставай від діаспори.
В тему:
Канадські урядовці у вишиванках