Володимир Павук – українець зі Львівської області. Живе з родиною в Новосибірську (Росія). Пан Володимир зумів привіти дітям і онукам, невісткам і сватам багато українських національних традицій. Спочатку він подарував всім українські святкові вишиті сорочки та шаровари. Потім почали відмічати різні свята за українською традицією.
Про батьківські традиції на сибірській землі
Для тих, хто народився в Росії – це їх Батьківщина. В Сибіру ще багато українців, для котрих Україна – їх Батьківщина. А якщо предки далекі і близькі з України, то це вже коріння. Що виросло з цього коріння – самі бачите. В багатьох родинах не забувають своє коріння і свою Батьківщину. Дбайливо зберігають старі фотографії, сімейні реліквії, ікони, «Кобзар» Тараса Шевченка. Зберігаються музичні записи української музики, чудесних українських пісень. Збереглася українська мова, національні традиції, національний одяг і атрибутика.
В багатьох сім’ях в Новосибірську чоловік і жінка різних національностей. І тоді в таких родинах саме від батьків дітям і онукам повинні передаватися основи національної культури.
Одна із таких сімей в Новосибірську – це родина Володимира Павука. Він українець зі Львівської області, його дружина Валентина – росіянка із Вороніжа (із дому – Федорова), невістки і свати – росіяни із Новосибірська. Велика і дружня сім’я.
Голова цієї родини зумів привіти дітям і онукам, невісткам і сватам багато українських національних традицій. Спочатку він подарував всім українські святкові вишиті сорочки та шаровари. Потім почали відмічати різні свята по українській традиції. Головне свято року – це Православна Паска. Така, як її святкують на Західній Україні.
В цей день вся родина Павуків збирається в домі Володимира. Всі в українських вишиванках. І старі, і малі… А починається свято з церкви, куди Володимир зі старшою онукою Ксенією носять для освячення паску та писанки і крашанки.
Особливий ритуал – підготовка святкового пасхального стола. І свято починається: тут і застілля, і забавки, і українська музика з танцями…
І це традиційно повторюється в родині Володимира Павука вже багато років. А як це виглядає можна побачити на фотографіях. Знімки зібрані навмисно з різних років святкування в українській родині Володимира Павука Святої Паски.
Микола ПОРОДЬКО,
член ради Національно-культурної автономії українців міста Новосибірська.
Джерело: |
сайт “Кобза. Українці Росії” |
В якій би точці світу ні жили українці – завжди мають свій сакральний оберіг – українську вишиту сорочку – що допомагає підтримувати духовний зв’язок з Батьківщиною предків. А чи є у тебе вишиванка? Не барись, заходь до «Рідної моди»®, не відставай від діаспори.
В тему:
Канадські урядовці у вишиванках