Фотоальбом


Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
анонси

Свято українського воїнства

09100312schАнонс: 14 жовтня 2009. Київ, парк Т.Шевченка. Низка громадських організацій проводить «Марш УПА».

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови. Для українських козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запоріжжі в козаків була церква святої Покрови. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву – Козацька Покрова.

Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.

Тому саме в цей день низка організацій проводить марш пам’яті Української Повстанської Армії.

Приходьте 14 жовтня (середа) о 20:00 в парк ім. Т.Шевченка і приводьте своїх товаришів. Зробимо цей столичний вечір гучним і яскравим! 14 жовтня – робочий день, тому для участі робітників і студентів акцію намічено на вечірній час. Акція офіційно заявлена в КМДА. Марш є автономним, не відноситься до якоїсь партії чи організації і до нього запрошуються всі охочі.

Члени клубу історичної реконструкції «Повстанець» на Софійському майдані 14 жовтня 2007 р.

Члени клубу історичної реконструкції «Повстанець» на Софійському майдані 14 жовтня 2007 р.


Від «Рідної моди»®: Зазвичай на свята заведено вдягати відповідний одяг. Покрова Пресвятої Богородиці вже давно стало святом українського козацтва і взагалі українського воїнства. Тому 14 жовтня найбільш доречним буде одяг в козацькому, або більш широко українському етнічному стилі, а також сучасний одяг в стилі «Мілітарі». А можна вдягнутись в історичні реконструкції (або сучасні стилізації) одягу військових формувань наших предків різних епох.


В тему:

Унікальна галерея українських мундирів

“Музеїв ніколи не буває забагато”

Українські військові нарукавні емблеми під час Другої світової війни 1939-45 рр.

Котильон – відзнака-оберіг в українських військових формуваннях періоду національно-визвольної боротьби 1916-1950 років

Свято Покрови — козацьке і загальноукраїнське

Одяг сили, або оздоровлюючий мілітаризм

Вишиванка “Мілітарі”

Гімнастерка-сорочка “Перехід-IV”

2 comments to Свято українського воїнства