Унікальну колекцію полтавських жіночих сорочок зібрала Тетяна Федорівна Черненко – майстриня з с. Тахтаулове Полтавської області.
Вона збирає жіночі полтавські сорочки (переважно XIX ст.). Кожну сорочку майстриня обережно реставрує, а потім робить копію. Для створення копій пані Тетяна використовує сучасне лляне полотно рівненського льонокомбінату. А нитки використовує тільки бавовняні муліне. Отже, в її колекції майже кожна сорочка є в двох примірниках – давній оригінал та сучасна копія. Тетяна Федорівна так ретельно ставиться як до збереження давніх сорочок, так і до створення копій, що в перший момент навіть важко сказати: де стара сорочка, а де «новодєл». І тільки уважно придивившись, починаєш помічати різницю.
Кілька сорочок зі своєї колекції майстриня представила на дні Полтавської області в Палаці «Україна» 15 вересня. Пропонуємо нашим читачам фото цих прекрасних творів. А також зверніть увагу на вдягнуту на пані Тетяні чудову блузку, створену за мотивами давніх полтавських сорочок. (клацайте курсором на фото, щоб збільшити)
А ось тепер більш уважно роздивіться елементи вишивки на цих сорочках. Зверніть увагу на техніки вишивки: насамперед це лічильна гладь, а також тамбурний шов, мережка і деякі інші. Такий поширений зараз хрестик у XIX столітті тільки починав свій похід Україною. І тому на цих сорочках його ще немає.
В тему:
«Білим-по-білому» – полтавська «фішка»
Дякую, прекрасний матеріал!
Дякую Вам за Вашу працю!!!!