До дня славного міста Луцька і до дня 18 річниці Незалежності України львів`яни запрезентували колекцію сценічних костюмів створених відомою талановитою мисткинею, членом Спілки художників України Ларисою Іськів, які використовуються для «Українського Фольклорного театру Берегиня» в Римі.
На запрошення «Козацького Стрілецького Братства», за підтримки луцької мерії в особі директора департаменту культури та збереження культурних пам`яток Сергія Годлевського і директора історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Тараса Рабана лучан і гостей міста вітали львів`яни.
Відбулося два покази на території Луцького замку і на центральній сцені біля університету.
Показ у Луцькому замку почався з вистрілу козацької гармати Володимира Перчука і під супровід бандури у виконанні Данила Мельника.
З дальнього краю замку через мури отаман Козацького стрілецького Братства Віктор Федосюк вивів на сцену квітучу Юлію Перчук у костюмі Берегині. Костюм Берегині це образ матері який як в сучасності так і в мистецтві наших предків займав особливе місце. Жінка як берегиня, любить і оберігає, несе злагоду добробут, застерігає і вчить. У творчості Л. Іськів костюм Берегині найбільш монументальний, вибудована дуже чітко. Біла сукня з блакитним та рожевим рисунком вирішена сміливо і авангардово.
Далі козаки стрілецького Братства вивели на сцену дівчат у костюмах: Коляди, Лади, Дня і Ночі (з колекції костюмів до вистави «Створення світу»). На сцену вибігли неповторні русалки (колекція до вистави «Лісова Пісня» Л. Українки) і завершали дефіле народні костюми Поділля, Тернопільщини, і в подарунок лучанам Л. Іськів привезла стилізований костюм Волинь, створений на мові наших дідів і батьків. Увібравши в себе мудрість століть, на справжній лучанці Надії Іраник він співав свою неповторну пісню.
Координатором і ведучою проекту була козачка-львів`янка, член Козацького Стрілецького Братства Соломія Іськів. Показ відбувся за найбільшої участі писаря Козацького Стрілецького Братства Олександра Сокура. Музичний супровід – бандурист Данило Мельник, учень Київської середньої спеціалізованої музичної школи ім. М. Лисенка.
Текст: © «Козацьке Стрілецьке Братство», спеціально для «Рідної моди»
Фото: © Олена Тоцька
В тему:
Луцьк втретє зустрів День Незалежності держави „Українською вишиванкою”
Молоді модельєри повертаються до джерел
У Києві відбувся показ мод в етно-стилі
Свято української вишивки в Торонто (відео)
Луцький замок поринув у історичну феєрію (Стаття в “Народній правді”)