- Такі свята треба влаштовувати частіше! – вирішили гості і учасники Першого Межигірського фестивалю у Нових Петрівцях.
Практично, все відбулося, як і планували. Рекордсмен Костянтин Стасюк показав нову техніку бігу, демонстрував неймовірні можливості організму. Володимир Остапович виставив колекцію Музею булатної холодної зброї. Валентин Згурський – макети кораблів Дніпровської військової флотилії. Кращий музейний фотограф Сергій Камшилін подарував Національному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» власну персональну виставку, яка удостоєна честі бути розміщеною в одному залі із знаменитою діорамою. Письменник Сергій Буковський представив власні книги.
«Рідна мода» виставила оригінальний народний одяг з модерновою вишивкою.
Народний етнографічний гурт «Гайдамаки» (Вишгород) дав розкішний концерт прямо в парку, біля казана з неймовірним козацьким Кулішем, який сотворив Заступник Президента Міжнародної Федерації бойового гопака Мирослав Шваб, відомий як улюблений кашовар Президента Ющенка. Присутні журналісти відкрили талант бандуриста Віталія Мороза, який одночасно є Головою «Молодої Просвіти». Парк заповідника давно не чув таких дзвінких пісень і не бачив запальних танців! Здається, всі отримали потужний оптимістичний заряд, а журналісти ще і поздоровлення з професійним святом.
Ми так і не зрозуміли, чому фестиваль не відвідали представники місцевої влади… Було багато обіцянок і зовсім мало реальних справ… Очікували більше людей. Але, невідомі зловмисники для чогось зірвали афіші… Політика…
Учасники нагороджені відзнаками дипломантів фестивалю.
Ми аналізуємо недоліки продумуючи концепцію наступного фесту. Журналісти запропонували провести подібний захід у Вишгороді, на мальовничих схилах Київського моря… Думаємо…
Як би там не було, нашій команді вдалося вирішити всі організаційні проблеми і фестиваль відбувся! Програма популяризації музейного села Нові Петрівці і музею-заповіднику, спрацювала!
- Головне, у Нових Петрівцях відтепер є власний фестиваль! – сказав Голова оргкомітету, директор музею «Битва за Київ у 1943 році» Іван Вікован, – Не кожне село досягло цього рівня!
Очікуємо репортажі колег! А організатори і учасники весело продовжили святкування…
Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України», співорганізатор Першого Межигірського фесту у Нью-Петрівцях
Джерело: |
«Нова Січ» |
Фоторепортаж від “Рідної моди”:
В тему:
Школа козацького бойового мистецтва “Спас” відсвяткувала 11-річчя
У Миколаєві до Дня музеїв провели ратний поєдинок
На Прикарпатті відбувся фестиваль “Великдень у Космачі-2009″