На Уралі та в Сибіру є чимало сіл, населення яких має українське коріння.
Ці села були утворенні двома великими хвилями: під час столипінської реформи та під час так званого «планового переселення» у 1920-1930-ті роки. Переселенці з одного району і навіть одного села компактно селились та утворювали нові населенні пункти, котрим часто давали рідні назви. Звідси численні «Чорноморські», «Дніпровські», «Криниці», «Хатки» та інші села, розкидані по Сибіру та Уралу.
Також чимало українців потрапляли до Сибіру і раніше, але це були індивідуальні переселення, тому, як правило, ці люди розчинялись в загальному потоці переселенців, хоча інколи й залишили по собі топографічні сліди. Наприклад, в Челябінській області Російської Федерації є село «Маслоковці», яке виникло на місці хутору, заснованого за переказами українцем на прізвище «Маслаковець» ще у 1630-х роках, тобто ще до початку визвольної війни Богдана Хмельницького.
Багато українців потрапили до Сибіру під час масових репресій у 1930-1950-х років, а також «мирним шляхом» – тобто за розподілом по закінченню вишу, на «молодьожниє стройкі» тощо.
Пропонуємо вашій увазі відео етнографічної експедиції Сибірського Культурного Центру в Омській області Російської Федерації. Зверніть увагу, показана на відео Євдокія Прядко зберегла українську мову та українські звичаї одягу.
В тему:
Українська родина Володимира Павука
Приморський край. Модельєр-будівельник
Хресна дорога краси і гармонії
День української вишиванки в Нью-Йорку
Американець приїхав до України у вишиванці, в якій його дід покидав Канів…
Не знал, что в Сибире носят такое?
Молодцы, что поддерживают наши традиции и в тех краях!
Не знал, что там есть наши люди!
Очень красивые наряды! Очень хорошо, что там поддерживают наши традиции и культуру!
мда, вот так заселяли принудительно неосовоенные земли…
Интересно в скольких регионах вообще можно найти такие поселения
интересно бы было кубанские наряды посмотреть!
И сварга на рукаве!